Azaroko eta abenduko agenda kulturala

Hauek dira Sopelako Udalak azaroan eta abenduan zehar antolatu dituen ekintzak:

ERAKUSKETA

“Afrika, Emakume izenarekin”

Azaroaren 24ra arte

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Sarrera doan

Azaroak 2- LA FAMILIA BELIER

Genero ikuspegiko zinema

Osteguna

Ordua: 18:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Gaztelaniaz

Antolatzailea: Itzartu Elkartea

Azaroak 4- VIII. PUTXERA EGUNA

Pepetxinen omenez

Larunbata

Izen-ematea : 9:00 -11:00

Putxera aurkezpena: 12:00-13:00

Tokia: Udaletxeko plaza

Antolatzailea: Marmiton Kolektiboa

Azaroak 5- TXIMINOEN ERRESUMA

Umeentzako zinea

Igandea

Ordua: 18:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Euskaraz

Sarrera doan

Azaroak 10-11-12-17-18-19- MUSIKALDIA

 Azaroak 10: ABESBATZEN TOPAKETA

 Lagun Artea (Sopela) – Coro Untzaga (Eibar) Coral del Hogar de animación de personas mayores (Haro)

 Ostirala

 Ordua: 19:30

 Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

 Sarrera: 3€

 Azaroak 11: ORGANO ETA BIBOLIN KONTZERTUA

 Yolanda Gómez (Organoa)- Arantxa Anunzita (Bilboko Orkestra Sinfonikoaren Lehen Bibolin-Jolea).

 Larunbata

 Ordua: 20:00

 Tokia: San Pedro Eliza

 Sarrera doan

 Azaroak 12: HAURRENTZAKO ANTZERKI MUSIKATUA

 0-3 urte

 “PLOC, PLOC… PLIK” ikuskizuna PASADAS LAS CUATRO konpainiaren eskutik

 Arpa: Francesca Romana - Txirula: Hélène Billard - Perkusioa: Anthony Lafargue - Antzezleak: Belén Otxotorena,  Inma Gurrea

 Igandea

 Ordua: 16:30 eta 17:45

 Iraupena: 40 min

 Testurik gabe

 Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

 Sarrera: Umeak: 3 € / Nagusiak: 5 €

 Aforo mugatua

 Azaroak 17: EGUNERAKO GAUEKOAK

 Alejandro Aparicio (Gitarra)

 Azalpenak emango dira kontzertuan zehar

 Ostirala

 Ordua: 20:00

 Lekua: Kurtzio Kultur Etxea

 Sarrera: 3€

 Azaroak 18: SOINUAREN BANDA - DANTZAN

 Nagore de las Cuevas eta Arkaitz Paskuas dantzariekin

 Garikoitz Mendizabal (Txistularia) - Catalin Bucataru - Iñigo Grimal (Bibolinak) - Adriana Grigoras (Viola) - Javier Martinez (Cello)-  Alberto Urretxo (Tronboia).

Tailerraren iraupena: 17:30 – 19:00 (Kontzertua baino lehen).

Tailerrean izena emateko epea eta lekuak: Azaroaren 17ra arte Udaletxea – Sopelarin (Larrabasterra) – Kurtzio Kultur Etxea – www.sopela.eus

Plaza mugatuak

Larunbata

 Ordua: 20:00

 Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

 Sarrera: 3 €

 Azaroak 19: BI POLIEDRO

 Garikoitz Mendizabal (Txistularia)

 Arkaitz Furundarena (Soinu-jolea)

 Igandea

 Ordua: 12:00

 Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

 Sarrera: 3 €

 11:00-12:00 GARIKOITZ MENDIZABALEN HITZALDIA

 SAN ASENSIOKO UDAL BANDA (Errioxa)

 Zuzendaria: Jesús C. Urrutia Gracia

 Igandea

 Ordua : 18:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Sarrera: 3 €

Azaroak 16- APRENDIENDO A CONDUCIR

Genero ikuspegiko zinema

Osteguna

Ordua: 18:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Gaztelaniaz

Antolatzailea: Itzartu Elkartea

Azaroak 24- VOLAR

Genero ikuspegiko zinema

Ostirala

Ordua: 19:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Gaztelaniaz

Antolatzailea: Itzartu Elkartea

Azaroak 25- SARI BANAKETA BELDUR BARIK

Larunbata

Ordua: 17:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Antolatzailea: Uribekostako Makomunitateko Berdintasun Saila

GENERO BORTIZKERIAREN AURKAKO NAZIOARTEKO EGUNA

Manifestuaren irakurketa

Puxiken askatzea

Larunbata

Ordua: 19:00

Tokia: Udaletxean

Azaroak 26- PALA KINIELA

Igandea

Ordua: 10:00

Tokia: Udal pilotalekua

Sarrera doan

ARQUETIPOS DE MUJER JUANA LOR

Antzerkia

Igandea

Ordua: 19:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Gaztelaniaz

Sarrera: 3 €

 Azaroak 28- “JENISJOPLIN” LIBURUAREN AURKEZPENA

IRAKURLEEN KLUBA

Egilea: Uxue Alberdi

Asteartea

Ordua: 19:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Euskaraz

Sarrera doan

Azaroak 30- SAN ANDRES EGUNA

Osteguna

11:00 Kalejira Udaletxetik Ander Deuna baselizara

12:00 Meza Ander Deuna baselizan

12:30 Ohorezko aurreskua, hamaiketako eta erromeria

Autobusa: Irteera Urbaso Taberna aurrean. Ordua: 11:00 - 11:30. Ibilbidea: Urbaso, San Pedro eliza, Bar Zutarri. Itzulera: 13:30 - 14:00

LA HABITACIÓN

Genero ikuspegiko zinema

Osteguna

Ordua: 18:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Gaztelaniaz

Antolatzailea: Itzartu Elkartea

 

Abenduak 1-2-3- EUSKARAREN ASTEA

Abenduak 1: BERTSO-JIRA MUSIKATUA

Ostirala

Ordua: 19:30

Tokia: Sopelako tabernetan zehar

Euskaraz

Abenduak 2: EZ DOK HIRU

Tartean Teatroa

Antzerkia

Larunbata

Ordua: 20:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Euskaraz

Sarrera: 8 €

Abenduak 3. AUKERAN DANTZA TALDEA – MAURIZIA

Dantza ikuskizuna

Igandea

Ordua: 19:00

Tokia: Kurtzio

Abenduak 6- EMAKUME MASTER CUP FINALA

Lehen Mailako Finala

Elite kategoriako finala

Asteazkena

Ordua: 12:00

Tokia: Udal Pilotalekua

Sarrera: Doan

Abenduak  14- NUESTRO ÚLTIMO VERANO EN ESCOCIA

Genero ikuspegiko zinema

Osteguna

Ordua: 18:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Gaztelaniaz

Antolatzailea: Itzartu Elkartea

 

Abenduak 22- OLENTZEROREN SEKRETUA ZIRTAKA ANTZERKI TALDEA

Umeentzako antzerkia

Ostirala

Ordua: 19:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Euskaraz

Sarrera doan

Abenduak  24- OLENTZERO GAUA

Urgitxieta plazatik abiatuko da Udaletxeko plazarantz

Igandea

Ordua: 17:00

Abenduak 26- KONTU KANTARI II LA ENANA NARANJA TALDEA

Umeentzako txotxongilo kontzertua

Asteartea

Ordua: 18:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Euskaraz

Sarrera: 3 € (haurrak) 5 € (helduak)

Abenduak 26-30- GABONETAKO EKINTZA BEREZIAK

Informazio gehiago

Abenduaren 4tik aurrera

www.sopela.eus

Abenduak 30 - PALA KINIELA

Larunbata  

Ordua: 19:00

Tokia: Udal pilotalekua

Sarrera doan

BALLET ERRUSIARRA / BALLET RUSO “MARIA NIKOLAYEVA” (EKATERIMBURGO)

Dantza

Larunbata

Ordua: 18:00

Tokia: Kurtzio Kultur Etxea

Sarrera: 3 € (haurrak) 5 € (helduak)

Abenduak  31-  SAN SILVESTRE LASTERKETA

Igandea

Ordua: 17:00

Tokia: Urgitxieta plaza (Larrabasterra)

Izen-ematea : triatlonsopelana.org

Prezioa: 2 €

Epez kanpoko izen emateak: 5 €

Kultur agenda osoa honako estekan eskuragarri: http://sopelaudala.org/index.php/eu/dokumentuak-sopela/cat_view/12-kultura-eta-asialdia-cultura-y-ocio